Skylight Çatı Işıklık

SKYLİGHT CAM VE IŞIKLIK SİSTEMLERİ

Günümüzdeki teknolojinin ilerlemesi, cam ve cam ile ilgili işlerin de, teknolojiye bağlı olarak ilerlemesine vesile olmuştur. Skylight cam, genellikle tavan aydınlatmalarında kullanılan camlar verilen addır. Çok dayanıklı ve temperlidir.

Skylight cam kullanım alanları:

Skylight cam, genellikle çatı aydınlatma sistemlerinde kullanılmaktadır. Skylight çatı, kullanılan yere estetik bir dokunuş, zarif bir hava katar. Teras ve kış bahçesi gibi bölmeleri olan evlerde, bu bölmelere zarif bir hava vererek, hem ortamın çatıdan gelecek olan ışıklarla aydınlanmasını sağlar hem de bu alanlara güzellik katar. Seralarda ve hobi bahçelerinde de kullanılır. Gün ışığını direkt olarak geçirdiği için; çiçek yetiştiricileri, hobi bahçesi kullanım alanlarını ve de sebze ve meyve yetiştirilen seraların vazgeçilmezidir.

Skylight ışıklık sistemleri:

Skylight ışıklık sistemleri, dayanıklı oldukları için en çok kullanıldığı alan, çatılardır. Paslanma özelliği olmaması, içeriye su almaması ve darbelere karşı dayanıklı olması, çatılarda skylight ışıklık sistemleri kullanımını artırır. Eski tip kiremitli çatılara göre, daha kullanışlıdır. Ekonomik olması, maliyetinin az olması, montajının kolay olması nedeniyle, skylight ışıklık sistemleri kullanımını yaygınlaştırmaktadır. Özellikle, doğal görünümü bozmaması, gösterişe önem veren ev sahiplerinin ve işletmelerin yapısına, farklı bir hava katmaktadır.

Skylight çatı ne demektir?

Skylight İngilizce dilinden, birleşik bir kelimedir. Türkçe anlamı tavan penceresi manasına gelmektedir. Uygulanacak olan çatıların altındaki yaşam alanlarının aydınlatılması amacıyla montajı yapılmaktadır. Geniş bir biçimde, şeffaf özellikli, açılabilir ya da sabit özellikli çatı sistemleridir. 2 çeşit sistemi vardır: 1. Hareketli çatı sistemleri 2. Sabit çatı sistemleri. Sabit çatı sistemlerinde, menteşe ya da mekanizma kullanılmaz. Oldukça ekonomik ve uzun ömürlüdür. Periyodik bakımlara, gerek yoktur. Açılır özelliği olmadığı için, havalandırma olarak kullanılamaz. Hareketli sistemin en büyük avantajı ise, havalandırma olarak kullanılır.

Skylight Çatı Işıklık

Çatı ışıklık sistemleri, cam çatı, renkli cam çatı, teras kapama , cam teras kaplama ankara, ankara teras kaplama,

ALÜMİNYUM ÇATI IŞIKLIĞI SKYLiGHT , alüminyum çatı ışıklık,  cam balkon çatısı, cam çatı ankara, cam çatı aydınlatma, cam çatı çizimi, cam çatı detay, cam çatı detay çizimi,  cam çatı detayı, cam çatı detayı dwg, cam çatı firmaları, cam çatı fiyat, cam çatı fiyatı, cam çatı fiyatları, cam çatı izalasyonu, cam çatı ışıklığı, cam çatı kaplama, cam çatı kaplama ankara, cam çatı kesiti, cam çatı maliyeti, cam çatı malzemeleri, cam çatı modelleri, cam çatı nasıl yapılır, cam çatı nedir, cam çatı örtü malzemeleri, cam çatı özellikleri, cam çatı penceresi, cam çatı profilleri, cam çatı sistemleri, cam çatı sistemleri ankara, cam çatı sistemleri fiyatları, cam çatı uygulamaları, cam çatı uygulamaları fiyatları, cam tavan çatı, çatı cam balkon, çatı ışıklık, çatı ışıklık cam, çatı ışıklık detayı, çatı ışıklık dwg, çatı ışıklık fiyatı, çatı ışıklık fiyatları, çatı ışıklık nedir, çatı ışıklık ölçüleri, çatı ışıklık polikarbonat, çatı ışıklık sistemleri, çatı ışıklık sistemleri ankara çatısı cam evler çelik cam çatı, hareketli cam çatı, hareketli cam çatı sistemleri, otomatik cam çatı, otomatik camlı çatı sistemleri, teras cam çatı, skylight aydınlatma, skllight,

 

Skylight Çatı Işıklık
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?