Kompozit Cephe Kaplama

Kompozit Panel Nedir ?

Alüminyum kompozit panel, iki adet alüminyum levha ve arasına düşük yoğunluklu polietilen malzemenin birleşiminden oluşan yapı malzemesidir.
Üst alüminyum levhanın boyalı olması ve bu boyanın üstün dayanımına ilave olarak panelin sağladığı ses ve ısı yalıtımı sebebiyle oldukça fazla talep edilen bir malzemedir. Kompozit Cephe Kaplama Sistemleri, Kompozit panel üretimi; ergiyik halde polietilen dolgu malzemesi, kalıp içerisinde üst ve alt yüzeyi polimer yapıştırıcı ile birleşerek homojen biçimde dağılır. Üst ve alt aluminyum levhanın, polietilen ve yapıştırıcının belli basınç, sıcaklık ve kuvvet altında birleşmesi ile kompozit malzeme ilk halini alır. Kompozit panel kalınlığı bu noktada ayarlanır ve o şekilde üretime devam eder.

Saray Alüminyum Kompozit Panel Nedir?

Saray Alüminyum Kompozit Paneller, iki yüzü alüminyum levha ile kaplı ortası beyaz polietilen çekirdekten oluşan, bir yüzü renkli alüminyum kompoze levhadır. Saray Alüminyum Kompozit Paneller, mimar ve tasarımcılara yaratıcı ve özgün binalar yapmak için sınırsız fırsatlar sunar. Saray Alüminyum Kompozit Paneller, dış ve iç cephelerde kolaylıkla uygulanabilir. Hafifliği, sağlamlığı, esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tüm dünyada tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Saray Alüminyum Kompozit Panel Karakteristik Özellikleri

 • Solid, Metalik ve Özel efekt renklerinde üretilen kompozitin boyalı yüzü, UV ışınlarına dayanıklı floropolimer fırın vernikli (PVDF) üst kaplama sistemiyle dış cephe uygulamalarında kullanılır hale getirilmiştir.
 • Saray Alüminyum Kompozit Panel kullanım yerine, rüzgar yüküne ve uygulama biçimine bağlı olarak farklı çekirdek kalınlıklarında üretilir.
 • Saray Alüminyum Kompozit Panelin en önemli özelliği soğuk olarak el aletleriyle şekil verilebilir olmalarıdır. El makineleri, panel testereleri ve kompozit panel kesim makineleriyle her türlü kesme, biçme, delik açma, bükme işlemleri uygulanabilir.
 • Dış Cephe Kompozit Kaplama
  Yüksek kaliteli mimari dizaynlar için vazgeçilmez bir kaplama sistemi olan Alüminyum kompozit panellerini, siz değerli müşterilerimiz için özenle üretiyor ve ihtiyacınıza göre yapılarınıza monte ediyoruz. Yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak, alüminyum kompozit kaplama işinde, tüm Türkiye’ye özenle hizmet vermekteyiz. Alüminyum kompozit panel ve Alüminyum kompozit levha, kompozit dış cephe kaplama sistemlerinde kullanılmaktadır.

  Kompozit Panel Kaplama Sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin biçimlendirme olanakları sunar. Binanıza estetik görünüm kazandırması dışında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir.

Alüminyum kompozit panelin kullanım alanı oldukça geniştir. Başlıca inşaat dış ve iç cephelerinde, dekorasyon uygulamalarında, reklam ve pano tasarımlarında, işaret levhalarında kullanılmaktadır.
Kompozit panel çevreye de duyarlı bir üründür. Bileşiminde bulunan tüm malzemelerin geri dönüşümü yapılabilmektedir. Kompozit panelin çevreye hiçbir zararı yoktur.

İki alüminyum levha arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan oluşan alüminyum kompozit paneller, günümüzde bina cephe giydirme sistemlerinden, reklam, tanıtım ve dekoratif amaçlı uygulamalara dek geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmakta ve gün geçtikçe giderek artan bir eğilimle yaygınlaşmaya devam etmiştir.

Alüminyum Kompozit Paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

Alüminyum Kompozit Panel, her iki yüzeyi çeşitli kalınlıklarda (0,50 mm, 0,30 mm, 0,21 mm) alüminyum arası non-toxic (çevre dostu) polietilenden oluşan, dış yüzeyi değişik renkler ile kaplanabilen, taşıma, depolama ve uygulama aşamasında renkli yüzeyin zarar görmemesi için plastik film kaplı olan ve modern mimari yapılarda sıkça tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Binaların kaplanmasında taş veya beton gibi malzemeler yerine Alüminyum Kompozit Panelleri’nin kullanılması binalara sıcak ve modern görünümler kazandırıyor. Bu sayede yepyeni ve temiz bir cepheye sahip olan binalar hem prestij kazanıyor, hem de bu binaların değerleri artıyor. Eski binalar da Alüminyum Kompozit Paneler ile kaplanarak yeni ve modern bir görünüme sahip oluyor.

Alüminyum kompozit panel sistemlerinde, 4 mm kompozit levhalar montaj tercihine göre H’ profilleri yardımı ve tavalama sistemi ile yapılır. Kompozit monte edilecek yüzey, ısı yalıtımı sağlanması amaçlı taşyünü veya ısı yalıtım köpükleri ile demir karkas arasına döşenir. Taşıyıcı karkas galvanizli kutu profil veya antipas boyalı olmalıdır. Genelde kullanılan alt karkas profili 20/40/ 2 mm etkalınlıkta malzemedir. Uygulamanın düzgünlüğünü sağlayan metal karkas sistemi nizami olmalıdır. Levhalar koruyucu bantta yer alan ok işaretlerine göre kesilip montaj yapılmalıdır. Bunda ki amaç renk tonlarında olabilecek farkları yok etmektir. Uygulama yapılan yüzey estetik bir görünüşe sahip olur. Bu yüzden çağımızda çoğu yapılarda kullanılmaktadır.

Alucobond, iki yüzü alüminyum levha ile kaplı plastik veya mineral dolgulu çekirdekten oluşan bir yüzü renkli alüminyum kompoze levhadır. Alucobond, Almanya?daki Alcan Singen GmbH firmasının 1969 yılından itibaren ürettiği bir ürünüdür.

Kullanım Alanları :
Yapı elemanı olarak Alucobond, iç ve dış uygulamalarda mimarlara ve uygulamacılara sınırsız özgürlük sağlamaktadır. Hafifliği, yüksek ölçüde sağlamlığı,esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tüm dünyada tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Özellikleri:

 • Birçok mat, metalik standart renkte, spectra veya özel renklerde bulunabilen alucobond?un boyalı yüzü, UV ışınlarına dayanıklı floropolimer fırın vernikli (PVDF) üst kaplama sistemiyle dış cephe uygulamalarında kullanılır hale getirilmiştir.
 • Alucobond kullanım yerine, rüzgar yüküne ve uygulama biçimine bağlı olarak farklı çekirdek kalınlıklarında üretilir.
 • Alman DIN 4102-1 normuna göre plastik çekirdek malzemesi ile oluşan alucobond B2 sınıfı yangın dayanımı sertifikasına sahiptir. Yine Alman DIN4102 normuna göre özel mineral dolgulu çekirdek malzemesiyle oluşan alev almayan alucobond A2 sınıfı yangın dayanımı sertifikasına sahiptir.
 • Alucobond kompozit panelin en önemli özelliği soğuk olarak el aletleriyle şekil verilebilir olmalarıdır. El makineleri, panel testereleri ve kompozit panel kesim makineleriyle her türlü kesme,biçme, delik açma, bükme işlemleri uygulanabilir.

Alüminyum Kompozit Paneller

 • Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü,
 • Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla daha hafif,
 • Düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklı,
 • İşlenmesi kolay,
 • Bakım ve temizliği kolay,
 • Geniş renk seçeneğine sahip,
 • Titreşim emme özelliğine sahip ve korozyona karşı dayanıklı.

Alüminyum Kompozit Panelleri’nin uygulamalarında renk kartelasında yer alan temel renkler standart olarak mevcut. Bunların yanı sıra belli bir miktarın üzerinde tüm RAL renklerinde, özel renk ve ölçülerde imal edilmesi mümkün. Granit ve ahşap deseni gibi özel seçenekler de bulunuyor.

Kompozit Levha Kaplamaları

Alüminyum kompozit panel, 2 boyalı alüminyum levha (0.5 mm) arasına yerleştirilmiş polietilen tabakasından oluşan bir yapı malzemesidir. Dış yüzeyi PVDF esaslı değişik renkler ile boyanmaktadır. Taşıma depolama ve uygulama aşamasında renkli yüzeyin zarar görmemesi için koruyucu (çıkartılabilen) bir folyo ile kaplı olan ve modern mimari yapılarda sıkça tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Alüminyum kompozit panel darbelere, kırılmalara, basınca ve kötü hava şartlarına karşı sahip olduğu sağlam yapısından dolayı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Esnek ve hafif olması nedeniyle, beraberinde çeşitli renk alternatifleri sayesinde istenilen tasarım ve projelere kolaylıkla uygulanabilmektedir. Cephelerde kolay bakım ve temizlik imkanı sağlamaktadır. Aluminance  alüminyum kompozit paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elamanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonun yeni bir görünüm, modern çizgi ve temiz bir cepheye sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sayede binalar prestij kazanmakta ve değerleri artmaktadır.

Aluminance  kompozit panelin başlıca uygulama alanları, dış giydirme cepheleri, alışveriş merkezleri, otel, banka, sergi ve fuar merkezleri, havaalanı kompleksleri, çeşitli restorasyon ve dekorasyon binalarından oluşmaktadır. Aluminance alüminyum kompozit panellerin uygulamalarında renk kartelamızda yer alan temel renkler standart olarak mevcuttur. Standart renklerin yanı sıra RAL renklerinde bulunan özel renk ve ölçülerde kompozit panel üretimi de mümkündür. Yukarıda belirtilen şartlarda B2 normlarında üretilen Aluminance  alüminyum kompozit panel, Aluminance -FR olarak B1 normlarında da üretilmektedir.B1 normlarında geç alev alan ve yangına destek vermeyen kompozit panel üretimi müşteri taleplerine göre yapılmaktadır.

 • Yapıların iç ve dış cephe uygulamalarında,
 • Ticaret, iş-alışveriş merkezlerinde, dükkânlarda,
 • Banka ve otel cephe uygulamalarında,
 • Havaalanları, tren garları, otobüs terminallerinde,
 • Tünel – Metro istasyonları iç yüzey kaplamalarında,
 • Stadyum ve spor kompleksi uygulamalarında,
 • Eski binaların yenileme uygulamalarında,
 • Her türlü balkon dekorasyon uygulamalarında,
 • Her türlü kolon – kiriş kaplama uygulamalarında,
 • Saçak, Tavan kaplama uygulamalarında,
 • Ofis uygulamalarında,
 • Reklam ve ilan pano tasarım ve uygulamalarında,
 • Benzin istasyonlarında,
 • Otobüs, metro duraklarında,
 • Sergi fuar merkezlerinde ve stand uygulamalarında,
 • Her türlü işaret, yönlendirme levhalarında,
 • Yürüyen merdivenler, asansörlerde,

Kompozit Cephe Kaplama

KOMPOZİT LEVHA KAPLAMA,alüminyum cephe kaplama,  alüminyum dış cephe kaplama fiyatlar, alucobond, alucobond kompozit kaplama, alüminyum cephe fiyatları, Alüminyum cephe kaplama, alüminyum cephe kaplama fiyatları, alüminyum cephe kaplama ölçüleri,  alüminyum dış cephe kaplama, alüminyum dış cephe kaplama fiyatları, alüminyum dış cephe nasıl uygulanır, alüminyum kaplama örnekleri, alüminyum kompozit fiyatları, alüminyum kompozit kaplama, alüminyum kompozit levha çeşitleri, alüminyum kompozit levha ölçüleri, alüminyum kompozit panel dış cephe kaplamaları, alüminyum kompozit panel dış cephe kaplamaları nasıl montajlanıyor, alüminyum kompozit panel ısı iletim katsayısı, alüminyum kompozit panel nasıl uygulanır, alüminyum kompozit panel vikipedi,  ankara kompozit levha tasarım, asaş kompozit panel renkleri, cephe kaplama, dış cephe alüminyum kaplama ankara, dış cephe kaplama alikobant fiyatı, dış cephe kaplama alüminyum, dış cephe kaplama ankara, dış cephe kompozit kaplama fiyatları, dış cephe kompozit kaplama modelleri, dış cephe montajı, güneş kırıcı, kapaklı cephe, kompozit panel satış, kompozit ankara, kompozit cephe, kompozit cephe giydirme, kompozit cephe kaplama, kompozit cephe kaplama ankara, kompozit cephe kaplama fiyatları, kompozit dış cephe kaplaması, kompozit giydirme fiyatları ankara, kompozit kaplama, kompozit kaplama ankara, kompozit kaplama fiyat, kompozit kaplama modelleri, kompozit kaplama nasıl yapılır,  kompozit kaplama nedir, kompozit levha ağırlığı, kompozit levha ankara, kompozit levha boyutları, Kompozit levha ebatları, kompozit levha fiyat, kompozit levha giydirme cephe kaplama, kompozit levha kalınlığı, kompozit levha kaplama, kompozit levha kaplama fiyat, kompozit levha malzemeler, kompozit levha montaj, kompozit levha montajı, kompozit levha nasıl yapılır, kompozit levha nedir, kompozit levha ölçüleri, kompozit levha örnekleri, kompozit levha profilleri, kompozit levha renkleri, kompozit levha sistemleri, kompozit levha teknik şartnamesi, kompozit levha üreticileri, kompozit levha üretimi, kompozit levha zahit, kompozit nedir, kompozit panel, kompozit panel ankara, kompozit panel asaş, kompozit panel bükme, kompozit panel çatı, kompozit panel cephe kaplama, kompozit panel cephe kaplama fiyatları, kompozit panel cephe kaplaması, kompozit panel cephe sistemleri, kompozit panel çeşitleri, kompozit panel çizim programı, kompozit panel detay, kompozit panel detay çizimi, kompozit panel detayı  dwg, kompozit panel firmaları, kompozit panel fiyat listesi, kompozit panel fiyatları, kompozit panel giydirme, kompozit panel hesaplama, kompozit panel hurdası, kompozit panel montajı, kompozit panel nasıl uygulanır, kompozit panel nasıl yapılır, kompozit panel nedir, kompozit panel ok yönleri, kompozit panel olculeri, kompozit panel ostim, kompozit panel özellikleri, kompozit panel poz no, kompozit panel pozu, kompozit panel profilleri, kompozit panel renk, kompozit panel renkleri, kompozit panel şartnamesi, kompozit panel satan firmalar, kompozit panel satıcıları, kompozit panel şirketleri, kompozit panel teknik özellikleri, kompozit panel teknik şartnamesi, kompozit panel üreticileri, kompozit panel üretimi, kompozit panel uygulama, kompozit panel uygulama detayı, kompozit panel uygulamaları, kompozit panel yangın sınıfları, kompozit panel yapımı, Kompozit Tasarım kompozit renkleri, panel cephe, panel giydirme cephe sistemleri, panel kaplama ankara, renkli cam, silikon cephe, reflekte cam, reflekte cam cephe, İstenilen renk ve istenilen tasarımda kompozit levha kaplamaları uygulanmaktadır.

Kompozit Cephe Kaplama
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?