Katlanır Cam Balkon

KATLANIR CAM BALKON VE MODELLERİ

Katlanır cam balkon, cam balkon, balkon camlama, balkon kapama, balkon cam gibi terimler günümüzde insanlar tarafından sıkça söylenen, özellikle yeni binalar olmak üzere, evlerin gösterişi olan balkonlarda, hemen hemen artık hepsinde bulunan, sistemlere verilen değişik isimlendirmelerdir.

Cam balkon nedir? Ne işe yaramaktadır?

Bu katlanır cam balkon sistemleri, temel olarak camların alüminyum raylar içerisine oturtularak, bu raylar içerisinde camlara takılan, camların hareket etmesini sağlayan tekerler sayesinde, balkonun bir köşesinde camların katlanarak açılması sistemleridir. Günümüzde özellikle büyük şehirlerde iş koşturmacası ve bunun sonucunda oluşan stres, hayatın giderek yorucu bir hal alması, insanların evlerinde özgürlük alanı olarak nitelendirilebilen balkonlar, çok önemli bir hal almaktadır.

Eski zamanlarda balkonlar, alüminyum doğrama ya da PVC ile kapatılarak, kapalı bir ortam oluşturulmaktaydı. Yapılan bu işlemler, balkonu tamamen kapattığından, balkonları evin başka bir odasından farklı bir hale getirmiyordu. Fakat katlanır cam balkon sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini yitirmeden, özelliklerini kaybetmeden kullanılmaktadır. Camlar istenirse parça parça, isterse tamamen açılarak, ya da havanın durumuna göre tamamen kapatılarak, istenilen şekilde kullanılabilir.

Daha önceden yapılmakta olan PVC yapılar ya da alüminyum doğramalar, binanın ve evin dış görüntüsünü bozmaktaydı fakat katlanır cam balkon sistemleri, camlar sayesinde aldığı şeffaflık görüntüsü ile görüntü kirliliği oluşturmamaktadır.

Kötü hava koşullarında; yağmur, kar, fırtına, toz vb. gibi durumlarda kapatılarak, kullanılan alanı ve kişileri etkilememektedir. Katlanır cam balkon sisteminde kullanılan camlar, temperli veya lamine camlardır. Güvenliklidir; yani darbelere, kırılmalara vb. durumlara karşı dayanıklıdır.

Cam balkon modelleri, müşteri odaklı olup, balkonun ve binanın yapısına göre farklı modellerde cam balkon modelleri bulunmaktadır.

Katlanır cam balkon sisteminin faydaları:

İstenildiği zaman açılıp, istenildiği zaman kapandığı için; kullanışlıdır ve balkonları ve de evleri yaşanılır hale getirir. Evin mimarisine uyum sağlayarak, estetik bir görüntü oluşturur. Hava koşulları nasıl olursa olsun balkonu her türlü kullanılabilir hale hazır getirir. Ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Katlanır Cam Balkon
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?