Cam Kolon Kaplama

İnsanların yaşam alanlarında, cam kullanımı giderek artmaktadır. Artık hemen hemen her mimari yapıda, küçük de olsa bir yeri bulunmaktadır. Genellikle bu camların kullanım amacı; görsele sadelik katma, şeffaflık katma ve şıklık katmaktır. Çoğunlukla bu amaçlar için, cam kaplama işlemi yapılır.

İnce bir ustalıkla işlenmesi gereken cam kaplama işçiliği, çok zahmetlidir. Özellikle işletme sahipleri, dükkanlarına, plazalarına vb. diğer yerlere, bu işçilikten yaptırarak, müşterilerinin dikkatini çekmek ve rakip firmalarının önüne geçmek isterler.

Kullanım alanları:

Cam kaplama işçiliği birçok alanda kullanılmaktadır. Binaların, dış yüzeyinde, reklam için kullanılan yerlerde ve binaların iç yüzeylerinde kolonlarda kaplama işlemi yapılır. Cam kolon kaplama, binaların iç yüzeyinde sade bir görüntüsü olan ve hiç bir görsel amacı olmayan, bir işletmede, bir hastanede bulunan düz sıva ve üstüne boya atılmış kolonları, cam ile kaplayarak görsel bir şölen havası verilmektedir. Yapımı istenilen modeller, genellikle herhangi bir sıkıntı olmadan kaplaması yapılmaktadır. Tamamen o işletmenin veya o yerin, kendi vizyonuna göre uyarlanmaktadır. İnce bir işçiliğin öne çıktığı cam kolon kaplama işleminde, düzgün ölçü almanın önemi büyüktür. Bu alanda uzman kimselerin yardımı alınmadan bu iş yapılmamalıdır. Cam kolon kaplama işinde, fotoğraf çekimi de şarttır. Çünkü, bu işte uzman olan kişiler, çekilen fotoğrafları dijital ortamlarda daha detaylı inceleyerek, yapılacak işleri, düzenleme planını hesaplamalıdır.

Üretim:

Gerekli ölçümler ve planlamalar yapıldıktan sonra, üretim aşamasına geçilir. Camlar yapılacak yere, uygun bir şekilde kesimi yapılır. Görsel düzenlemeler ve ayrıntılar verildikten sonra, takılma işlemine geçilir.

Kullanım alanları:

Cam kolon kaplama kullanım alanları farklı-farklı, çeşitli yerlerde uygulanmaktadır. Çirkin görüntüsü olan her yere kaplama yapılarak bu görüntüden kurtulabilir. Üniversite, hastane, okul vb. gibi hatta ev gibi çoğu alanlarda kullanılır.

Cam Kolon Kaplama

Cam Kolon Kaplama
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?