Bahçe Giriş Kapıları

Özel bir mülkün binasına girmeden önce bahçe sınırını belirlemek amaçlı konular çitler ile beraber kullanılan bahçe giriş kapıları, özellikle güvenliği sağlamak amacı ile tercih edilir. Kullanılacağı ev, villa, iş yeri ve benzeri mekana göre tasarımında ve malzemesinde farklılık gösteren bahçe kapıları geleneksel yapılarda ahşaptan üretilmektedir. Günümüz modern yapılarında ise çelik ve demir gibi metal elemanlar ile bahçe kapıları imal edilmektedir. Kırılmaya müsait olan cam malzemeli kapılar bahçe kapısı olarak kullanılamaz.

Bahçe Giriş Kapısı Modelleri Nedir?

Konut ve iş yeri bahçe giriş kapıları tercihlerinde değişiklik olmakla beraber, genellikle manuel olarak kullanılan modelleri tercih edilmektedir. Firmamız, iş yeri ve villa gibi mekanlar için güvenlik açısından otomatik kapı modellerinin önermektedir. Otomatik bahçe kapısı sistemleri sayesinde güvenlik sağlanarak özel güvenlik için harcama yapmaya gerek kalmamaktadır.

Bahçe giriş kapıları, genellikle ferforje görünümlü olarak üretilmektedir. Bahçe duvarının da bu modelle uyumlu olması bahçe girişinin tasarımını ön plana çıkarmaktadır. Ferforje haricinde ahşap ve alüminyum malzemeli bahçe giriş kapısı modelleri de piyasadaki yerini almıştır. Modern yapılarda alüminyum daha çok ön plana çıkarken, firmamız ahşap kullanımını sıcak bir tasarım yaşatacağı için önermektedir.

Bahçe Giriş Kapısında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bahçe giriş kapılarının doğru tercihi için aşağıdaki hususlara dikkat etmekte fayda vardır.

– Bahçe giriş kapılarında en önemli nokta yapının tasarımıdır. Modern yapılarda kullanılan bahçe kapısı modelleri ile geleneksel yapılarda kullanılan çeşitleri farklı olacaktır.

– Kapı modelinin malzemesi de tasarım anlayışı ile beraber seçildikten sonra kapının manuel mi yoksa otomatik mi olduğuna karar verilmelidir. Manuel kapılar genellikle konutlarda daha çok tercih edilirken otomatik olanları ise şirket ve iş yerlerinde tercih edilmektedir.

– Bahçe kapısının malzemesinin yapının kapı ve pencere doğramaları ile uyumlu olması cephe tasarımında olumlu bir rol oynayacaktır.

Bahçe Giriş Kapıları

Bahçe Giriş Kapıları
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?