Alüminyum Sürme Kapı

Son yıllarda artan teknolojik ürünlerin çeşitliliği ile ortaya çıkan alüminyum doğrama sistemleri, yapılarda kapı ve pencere sistemleri başta olmak üzere çoğu alanda kullanılmaktadır. Alüminyum kapı sistemleri mekan içerisinde modern tasarıma uygun oluşu sebebi ile çoğunlukla tercih edilmektedir. Tek başına ısı yalıtımına çok fazla katkısı olmayan bu sistemler, termal olarak uygulandıklarında ısı yalıtımına da katkı sağlamaktadır.

Günümüzde çokça kullanılan PVC doğrama sistemleri yerine alüminyum kapı ve pencere doğramaları firmamız tarafından temizlik ve bakım kolaylığından dolayı tavsiye edilmektedir. Alüminyum kapı doğrama sistemleri PVC malzemeli doğrama sistemlerinde karşılaşılan ısı bazlı genleşme gibi durumlara karşı dayanıklıdır. Bu da PVC malzemeli kapı ve pencere kanatlarında sıkça gördüğümüz kapı sıkışması ya da kapı kapatması sorununun olmasını engellemektedir. Rüzgar yüklerine karşı direnci diğer doğrama türlerine göre dayanıklı olan alüminyum kapı sistemleri, geri dönüşümü yapılabilen çevreci bir üründür.

Alüminyum Kapı Çeşitleri Nelerdir?

Ahşap, PVC ve benzeri malzemelerden üretilen doğrama sistemlerinde olduğu gibi alüminyum malzemeli kapı sistemleri de çeşitlilik göstermektedir. Alüminyum kapı sistemleri tek kanatlı ve çift kanatlı olabileceği gibi vasistas ve sürme gibi farklı açılışlara sahip kapı sistemleri de piyasada mevcuttur. Kolayca üretilen bu kapı sistemleri arasında en çok tercih edilen alüminyum sürme kapısürme kapı sistemleri gelmektedir.

Alüminyum sürme kapısürme kapı sistemlerine çoğunlukla ofis, hastahane ve alışveriş merkezi gibi mekanlarda rastlamak mümkündür. Bazı villa ve konutlarda da karşımıza çıkmakla beraber sürme sistemlerin bu mekanlarda kullanımı çok yaygın değildir. Alüminyum kapı sistemleri tek kanatlı olacağı gibi çift kanatlı çeşitleri de mevcuttur. Güvenlik gerektiren mekanlarda sıklıkla kullanılan bu kapı sistemleri, temizlik ve bakım kolaylığı ile modern duruşu sayesinde en çok kullanılan alüminyum sistemlerin arasına girmiştir.

Bütünde gizli detaylar;

  • 110 mm kasa gövde derinliği
  • İki veya üç raylı kasa kullanım olanağı
  • Sürme doğrama üstü veya yanında sabit kullanım olanağı
  • İthal makaralar ile rahat kullanım olanağı
  • HBSB kaldır ?sür aksesuarını kullanabilme olasılığı
  • Zengin kol seçeneği
  • 2 mm et kalınlığına sahip sistem profilleri
  • Tüm Ral renklerinde ve eloksal seçeneklerinde QUALANOD ve QUALICOAT belgeli profil üretimi
  • EPDM hava, su ve toz sızdırmazlık fitilleri

Alüminyum Sürme Kapı

Alüminyum Sürme Kapı
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?