Alüminyum Pivot Pencere

Neden Alüminyum Doğrama Sistemi Tercih Edilmelidir?

Yapı sektöründe kapı ve pencere doğrama malzemelerinin seçiminde firmaların ve bina sahibinin istekleri ön plana çıksa da bazı avantajlar göz önünde bulundurulmalıdır. PVC, plastik, ahşap ve alüminyum doğrama çeşitleri olan bu sektörde kapı ve pencerelerin her türlü çeşidi üretilebilmektedir. Alüminyum doğrama sistemlerinin son yıllarda kullanımının diğer doğrama malzemesine göre giderek artması ile beraber avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

– Isı yalıtımı için uygun bir malzeme olmayan alüminyum, termal olarak üretildikleri zaman mekan içerisindeki ısı yalıtımını sağlamaktadır.

– Günümüzde çokça tercih edilmekte olan PVC doğramalara göre alüminyum doğrama sistemleri darbelere ve dolu gibi iklim koşullarına daha dayanıklıdır.

– Geri dönüşümünün kolaylıkla yapılması sayesinde alüminyum doğrama sistemi, çevreci bir üründür.

– Diğer doğrama sistemlerine göre alüminyum malzemenin temizlik ve bakımı çok daha kolay olmaktadır.

Alüminyum Pivot Pencere Sistemi Nedir?

Modern yapı sektörünün pencere sistemlerine yansıması ile gelişen pivot pencere, menteşeler yardımı ile 360 derece kanat hareketine sahip olan sistemlerdir. Pivot sistemler, dikey ve yatay sistemler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Alüminyum pivot pencere sistemleri, hem pivotun kullanım kolaylığı hem de alüminyumun sağladığı yararlar sebebi ile çokça tercih edilmektedir.

Kare, dikdörtgen veya dairesel formlu olarak istenilen boyutlarda üretimin yapılabildiği alüminyum pivot pencere sistemleri, iç mekanlara sağladığı estetik hava ile iç mekan tasarımında önemli bir rol oynamaktadır. Mekan içerisinde pencere kanat sistemlerinden dolayı oluşan dar alanların oluşmasını engellemesi sayesinde bu sistemler genellikle çatı katı, koridor, bodrum kat, depo ve benzeri iç mekanlarda çoğu zaman tercih edilmektedir. Sistemin işleyişindeki rüzgar akışı sayesinde bu sistemler iç mekan havalandırmalarının yapılmalarında da tercih edilmektedir. Bu sayede mekan tasarımında havalandırma maliyetinin azalması sağlanmaktadır.

Alüminyum  Pivot Pencere

Alüminyum Pivot Pencere
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?