Alüminyum Korkuluk

Korkulukta Alüminyum Kullanılmasının Avantajları Nedir?

Merdiven, balkon, teras ve benzeri alanlarda güvenlik amacı ile kullanılan korkuluk modelleri, birçok farklı malzemeden üretilebileceği gibi tek bir malzemeden de imal edilebilir. Ahşap merdivenler ile beraber kullanılmakta olan ahşap korkuluk sistemleri en çok tercih edilen geleneksel korkuluk sistemleridir.

Alüminyumu kolaylıkla imal edilmesi ve yumuşak bir malzeme olması sebebi ile küpeşte ve korkuluk uygulamalarında sık sık görmekteyiz. Alüminyum çubuklu korkuluklar ve küpeşte uygulamaları günümüzde ekonomik fiyatlı oluşu sebebi ile genellikle müteahhitler tarafından tercih edilmektedir. Paslanmaz çelik ile karıştırılan alüminyum korkuluklar yağmur, kar, dolu ve benzeri olumsuz iklim şartlarına karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. İşlenmesi kolay olan alüminyum küpeşte ve korkuluklar sayesinde çeşitli model ve şekillerdeki tasarımlar kataloglardaki yerini almıştır. Firmamız alüminyum modeli seçiminde eğer balkon, teras gibi alanlarda kullanılacaksa cephe tasarımına göre tercih yapılmasını önermektedir.

Alüminyum Korkuluk Nerelerde Uygulanır?

Son yıllarda oldukça popüler bir kullanım alanına sahip olan alüminyum çubuklu korkuluklar, küpeşte kullanımı ile beraber yapı sektöründe birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle balkon ve teras gibi cephe alanlarında kullanımına sık sık rastladığımız bu ürünler, iç mekan merdiveni, bina giriş merdiveni ve yangın merdiveni gibi birçok merdiven tasarımında da kullanılmaktadır. Dikdörtgen ve oval tasarımlı merdivenlerde rahatlıkla kullanılabilen bu korkuluk ve küpeşte sistemleri hastane ve iş yeri gibi alanlarda dayanıklı camlar ile beraber de kullanılmaktadır.

Modern yapılarda çok sık karşılaştığımız alüminyum korkuluklar ve küpeşte sistemleri, temizliğinin kolay olması ve kir tutmaması sayesinde ön plana çıkmış olan bir ürün haline gelmiştir. Kullanım kolaylığı ve kaygan bir yüzey olmayışı sayesinde alüminyum küpeşteler çokça tercih edilmektedir. Mekana ferah ve açık bir hava katmak için firmamız alüminyum küpeşte ve korkuluk modellerinin kullanımını önermektedir.

Alüminyum Korkuluk

Alüminyum Korkuluk
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?