Alüminyum Kapı Sistemleri

Alüminyum kapı sistemleri ısı ve ses geçirgenliği, rüzgara karşı dayanıklılığı gibi özellikleri nedeniyle güvenle kullandığımız sistemlerdir. Dış cepheye açılan uygulamalarda kullandığımız alüminyum kapı sistemleri ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak, normal açılım, çift açılım, pivot açılım, gizli menteşeli, katlanır kapı, içe dışa açılma ve çarpma kapı çeşitleriyle kullanıcılara seçenek zenginliği sunuyoruz.

Her iklim koşulunda dayanıklılığı kanıtlanmış yapı malzemesi olan alüminyum malzeme kullanmaktayız. Uzun vadede arıza vermemesi ve dayanıklı olması nedeniyle de müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca çevreci özellikleri vardır. Sağlamlığı, ahşaptan 43 kat, PVC’den 23 kat daha fazladır. Rutubet yapmayan, güneşten etkilenmeyen, paslanmayan özellikleri nedeniyle çeşitli alaşımlarla ilave edilerek demir ve çelik kadar sağlam olabilir. Ayrıca hafif bir yapı malzemesidir.

Tüm bu özellikleri nedeniyle dış cephede apartman kapısı olarak uygulamada bulunmaktayız. Ayrıca dükkanların dış cephelerinde ve dükkan kapısı uygulamalarımız vardır. Alüminyum profillerin yüzeyi dekoratif amaçlı istenilen renkte özel malzeme ile boyama ve kaplama yapılabilmektedir. Kişiselleştirilebilmeleri, kullanıcılarımızın bu malzemeleri tercih etmelerinde en büyük etmenlerden biri oluyor.

Alüminyum doğrama sistemlerinin özellikleri nelerdir?

Alüminyum kapı sistemleri pahalı olmasına rağmen uzun ömürlü olmaları nedeniyle bu durumu dengelemektedirler. Ürünlerimiz oksitlenmeyerek rutubete karşı direnç gösterirler. Kanserojen madde barındırmazlar. Hafif, esnek ve sağlam yapı malzemeleridir. Isı ve ses yalıtım değerleri yüksektir. Ayrıca 0 geri dönüşüm yapılabilir.

Alüminyum doğrama sistemleri uyguladığımız alanlar nerelerdir?

Sağlıklı ve pratik kullanıma sahip yapı malzemeleri işyerlerinde dükkan kapısı olarak, evlerde ve tüm yaşama alanı kapılarında tarafımızdan uygulanmaktadır. Diğer uygulama alanlarımız; kış bahçesi yapımı, bahçe kapıları, apartman kapısı, sürme kapı kasaları, kasalı cam kapılar, yangın merdiveni kapıları, şifreli giriş kapıları, cam ofis bölme sistemleri, katlanır kapı ve sürmeler şeklinde sıralanmakta olup hem dekoratif estetik öğelerle hem de istenen ölçülerde üretilerek kullanılabilmektedir. PVC ve ahşap sistemlere göre pahalı olması nedeniyle onlar kadar yaygın şekilde tercih edilmemektedirler. Ancak yaygın olarak kullanılan PVC malzemenin yüksek bakım ve tadilat masrafları vardır. Uzun vadede ürünlerimiz olan alüminyum sistemler sağlamlığı ve yok denecek kadar olan bakım masrafları hesap edildiğinde daha uyguna gelmektedir.

Bütünde gizli detaylar;

  • 60mm gövde derinliği
  • Normal açılım kanat, çift eksen, gizli menteşeli çift eksen, sürme-vasistas, katlanır, dışa açılır açılım seçenekleri
  • 2 mm et kalınlığına sahip sistem profilleri
  • Tüm Ral renklerinde ve eloksal seçeneklerinde
  • EPDM hava, su ve toz sızdırmazlık fitilleri
  • Test laboratuarında başarı ile tamamlanan rüzgar, hava, yağmur suyu sızdırmazlık testleri ve ısı yalıtım testleri
  • Başarı ile tamamlanan performans testleri

Alüminyum Kapı Sistemleri

Alüminyum Kapı Sistemleri
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var ?